Giannis jak Oscar, Magic i MJ?

źródło: youtube.com
źródło: youtube.com

Wskoczyłeś na jego bandwagon w dniu draftu Giannisa, tego jestem pewien. Może i nie jesteś tak dużym fanem jego talentu jak ja czy @Kosma, nie robisz sobie koszulek z jego imieniem ani nie zastępujesz w telefonie imienia i zdjęcia swojej żony jego podobiznami. Jesteś normalnym kibicem, zafascynowanym prawie 7 footerem grającym na jedynce z gracją Magica. I ponieważ wiesz już, jak wiele Giannis i Jabari zyskali po ostatnich zmianach Kidda, możesz spokojnie oddać się lekturze kilku następnych akapitów. Bo nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego, jak wyjątkowym miesiącem w karierze Giannisa jest marzec.

W marcu Giannis grał w 9 meczach. Średnio po 37 minut na mecz. W tym czasie rzuca średnio 21,1 punktów, rozdaje 8,8 asyst i zbiera 8,1 zbiórek. Przeczytaj to jeszcze raz. A potem dodaj do tego ledwie 2,8 strat. Gdyby do końca sezonu utrzymał mu się taki stosunek strat do asyst (3,14) mógłby liczyć na miejsce w pierwszej dziesiątce. Wiem, że to tylko jeden wyjątkowy miesiąc, ale żeby pokazać, na jaki poziom może nagle wskoczyć Antek trzeba uświadomić sobie jedno – w ciągu ostatnich 50 lat ŻADEN zawodnik nie miał w całym sezonie średnich na poziomie 21,1/8,8/8. Oscar Robertson zaliczył średnie triple-double w sezonie w roku 1962. Gdybyśmy zmniejszyli wymagania do 21pkt/8zb/8as średnio w sezonie, tylko Chamberlain (1968), Magic (1981) i Jordan (1989) znaleźliby się na liście. Z tego grona, tylko Magic dokonał tego w wieku 21 lat i tylko jemu udało się wykręcać takie numery grając krócej niż 40 minut.

Trzeba studzić emocje i tonować oczekiwania, bo Giannis jest jeszcze daleki do utrzymania tak wysokiej formy przez cały sezon. Ale moment, w którym doda do swojego ofensywnego arsenału rzut z dystansu, zdobędzie trochę więcej boiskowego doświadczenia i dojrzałości, będzie chwilą, w której faktycznie zamieni się w Greek Freaka.

Sam fakt, że stawiamy go w tej chwili obok takich zawodników jak Magic czy Oscar Robertson jest niewiarygodnym osiągnięciem. A Giannis ma dopiero 22 lata i najlepsze lata kariery przed sobą.

Będzie się działo!

PS.

Popatrz jeszcze na to, co robi Giannis po All-Star break:

  1. Efficiency – 9 miejsce w lidze, przed m.in. Lebronem.
  2. Small Forwards – 2 miejsce w lidze, tylko za Durantem.
Reklama

Jedna myśl w temacie “Giannis jak Oscar, Magic i MJ?

Możliwość komentowania jest wyłączona.