Kevon Looney (tunes) na testach w Bucks

kevon

W drugi dzień przeddraftowych testów Bucks zajęli się Kevonem Looney’em, urodzonym w Milwaukee skrzydłowym, który swego czasu w barwach Milwaukee Hamilton notował 11,6 punktów i 9,2 zbiórek. Pierwsze co mnie uderzyło po oczach to podejście Kevona do życia w Milwaukee:

Czasami czuję, że muszę wyjść na dwór, gdy jest zimno. Bardziej doceniasz wtedy życie. Mam wrażenie, że w Los Angeles codziennie musisz iść na plażę. Ja z kolei lubię to uczucie, kiedy wychodzę na dwóch i mogę powiedzieć: „trochę dzisiaj za zimno, idę na salę.” Dużo ludzi w Milwaukee mnie zna i wspiera, dlatego na pewno czułbym się tu wspaniale.

Zobaczymy, czy sentymentalne spotkanie po latach wyjdzie na dobre zarówno Kevonowi, jak i jego garstce kibiców. DraftExpress ocenia Kevona jako zawodnika, który większość swoich punktów zdobywa raczej po walce na ofensywnych zbiórkach, spot-upach, pick’n’rollach czy w kontrach. Looney ma świetne czucie toru lotu piłki (talerzowe podania i czucie toru lotu piłki to moje dwa ulubione michałowiczyzmy, tak na marginesie) i doskonały timing, przez co doskonale czuje się w walce na atakowanej desce. Ma duży zasięg (7’35”), świetną pracę nóg i nie wie, co to stracona piłka. Jego 4,2 ofensywnej zbiórki per 40 minut stawia go na 11 miejscu wśród wszystkich 100 prospektów w tym drafcie.

Czy Looney będzie zawodnikiem, który dotrwa do 17 miejsca w pierwszej rundzie? Przekonamy się za dwa tygodnie. Póki co, nieco więcej o jego wadach i zaletach:

Reklama

2 myśli w temacie “Kevon Looney (tunes) na testach w Bucks

  1. Chodzi plotka po narodzie że koziołki chcą wytransferować MCW, Hensona i swój pick za pick w top 10 i ewentualnie jakiegoś grajka. Ruszyłbyś swoich informatorów w Milwaukee i skrobnął coś na ten temat. Pozdrawiam!

    Polubienie

  2. looney nie jest upgradem nad wcześniej już wybranym Hensonem, myślę że lepiej inwestować w minuty i grę Hensona niż sprowadzać gracza bardzo podobnego, powinni szukać kogoś innego w drafcie na niskie pozycje Dekker lub Grant a w drugiej rundzie brać centra jeśli się ostanie to Mouhammadou Jaiteh. Pozdro

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.