Giannis powinien uczyć się od LeBrona.

giannisantekThorpe zamieścił na Insiderze listę debiutantów wraz z informacjami kogo, jego zdaniem, powinni najdokładniej śledzić, żeby się czegoś konkretnego nauczyć.

Jeśli chodzi o budowę fizyczną, to porównał Giannisa przede wszystkim do Duranta (oczywiście) oraz George’a – dwóch nienapakowanych testosteronem skrzydłowych i olbrzymich rękach i świetnym koźle. Fakt, że Antek powinien przede wszystkim śledzić grę Lebrona podparł przede wszystkim tym, że Grek jest jeszcze całkowicie zielony i w wielu sytuacjach nie potrafi dostatecznie przeczytać gry. A żaden skrzydłowy nie czyta gry tak dobrze, jak James.

Antek, ustawiany zbyt często na skrzydłach przez naszego trenera jest momentami w ogóle nie wykorzystywany. Powinien przyjrzeć się, co w tych sytuacjach robi Lebron – zanim zdecyduje się na ruch, śledzi defensywne zamiary przeciwników i nagle zrywa się z miejsca, bez patrzenia w stronę zawodnika z piłką, licząc, że ten będzie wiedział dokładnie gdzie i kiedy podać. Dlaczego James ma tak fantastyczną skuteczność w tym sezonie? Nie tylko ze względu na rewelacyjne warunki fizyczne, olbrzymią siłę i świetną technikę. Przede wszystkim przez doskonały shot selection. Nie można tego powiedzieć o Antku, którego shotchart z tego sezonu prezentuje się póki co tak (skrzydła!!!):

Shotchart_1396116445961

Giannis póki co ma olbrzymi potencjał, który może nigdy nie być w pełni wykorzystany. Antek nie może grać cały czas tak, jak w sezonie debiutanckim i na pewno nie wskoczy na wyższy poziom, jak nie zmieni swojego podejścia do gry. Jest mega agresywny, potwornie waleczny i szalenie głodny gry, ale brakuje mu tego rasowego instynktu, który pozwoli mu częściej znajdować się w idealnym miejscu w idealnym czasie. Zgadzam się z Thorpem w tym, jak kończy swój wpis: „Giannis może się rozwinąć szybciej pod względem psychicznym, niż fizycznym(…)”.

Reklama

Jedna myśl w temacie “Giannis powinien uczyć się od LeBrona.

Możliwość komentowania jest wyłączona.