Zapowiedź: Bucks @ Magic

Magicy wydają się być nieco przemęczeni – van Gundy nie ma zbyt dużego pola do manewru przez choroby i kontuzje rezerwowych: Duhona, Reddicka i Arenasa. Przez to ciągle musi eksploatować pierwszą piątkę, która po tym jak szła jak burza i wygrała 5 meczów z rzędu, ostatnio ma serię 3 porażek w 4 meczach, w tym ostatnia wstydliwa z Toronto (98-102) oraz wcześniejsza z Atlantą (82-85), z którą Magic spotkają się w pierwszej rundzie.

Na początku sezonu Bucks pokonali Orlando, ale w barwach Magików nie grali Nelson i Howard. Podczas ostatniego pojedynku między tymi drużynami, Howard wszedł na najwyższe obroty i zdobył 31 punktów do których dodał 21 zbiórek, a Kozły przegrały u siebie po dogrywce.

Szanse Bucks na awans są już tylko i wyłącznie iluzoryczne, dlatego warto na spokojnie obejrzeć rano spotkanie bez żadnego stresu. Dodatkowo terminarz, jaki pozostał nam do końca nie pozostawia raczej złudzeń, że w tym roku playoffów nie będzie. Jennings jednak krzyczy głośno, że częścią bycia zawodowcami jest granie do samego końca i walczenie nawet o nierealne cele. Nie pozostaje więc nic innego, jak trzymać go za słowo.

W meczu na pewno nie zagrają:
1. Orlando – Daniel Orton, JJ Reddick.
2. Bucks – Ersan Ilyasova, na 99% odpadł też Brockman

Być może zobaczymy:
1. Orlando – Chris Duhon (wybity prawy kciuk) i Gilbert Arenas (przeziębienie)
2. Bucks – Carlos Delfino

Head-to-head:
Bucks mają lepszy bilans bezpośrednich pojedynków: 42-38, ale w tym sezonie przegrywają 1-2.

5.01 wygrana Orlando  u siebie 97-87
16.03 wygrana Orlando w Bradley Center 93-89 (po dogrywce)
4.12 wygrana Bucks u siebie 96-85

Ciekawostki:
1. Howard zbiera średnio 17 piłek w starciach z Bucks w tym sezonie. Dodatkowo Dwight z Bucks gra dłużej, niż wynosi to jego średnia sezonu. W drugim meczu grał 46 minut, a w ostatnim 43.
2. Magic wygrali 9 ostatnich pojedynków z Bucks, kiedy w składzie był zdrowy Howard.

Po tym meczu:
Bucks @ Heat (środa)
Bucks @ Pistons (piątek)
Bucks z Cavs (sobota)

Reklama