Kolejny etap treningów za nami

Do draftu pozostało już tylko 12 dni, tak więc od przyszłego tygodnia napięcie będzie w błyskawicznym tempie rosło. Jak sprawy się mają w obozie Bucks? Po tygodniu spędzonym na ogladaniu zawodników na video, kolejny tydzień minie pod znakiem testowania graczy. Szefowie Bucks zdecydowali się nie jechać na trzydniowe treningi w New Jersey, na których wzięło udział aż 36 zawodników. Zamiast tego, skupili się na planowaniu zadań na przyszły tydzień., ponieważ od poniedziałku do piątku chcą sprawdzić 6 zawodników. Ich nieobecność w NJ jest też tłumaczona tym, że wszyscy z tych zawodników pojawili się na treningach w Milwaukee kilka(naście) dni wcześniej.

McKinney, dyrektor odpowiedzialny za scouting w drużynie przewiduje, że do końca przyszłego tygodnia Bucks obejrzą na żywo w sumie 90 zawodników. Dodał również, że ustalenie przyszłotygodniowego planu zajęło tyle czasu, bo trzeba było również pomyśleć o odpowiednich partnerach dla trenowanych graczy. „Chcemy dobrze pogrupować graczy, żeby zobaczyć jak grają przeciwko sobie i wybrać tych, którzy najbardziej pasują do naszej druzyny. Problem jest taki, że pozostałe 29 drużyn robi dokładnie to samo.”

Dlatego też od poniedziałku mozna się spodziewać wizyt zawodników, którzy planowo pójdą po koniec pierwszej rundy, albo na początku drugiej. W między czasie powinna zapaść decyzja, na których graczy należy stawiać do wybrania z nr 15. McKinney dodał, że lista zawodników, którzy powinni być jeszcze dostępni w połowie pierwszej rundy jest już powoli kompletowana.

Nieoficjalnie, Bucks najbardziej napalają się na Pana X: Xaviera Henry’ego z 15, co potwierdza nawet hoopshype. Pozostałe mocki przedstawiają to następująco:
nbadraft.net- Hassan Whiteside 7-0 227 C Marshall Fr
draftexpress- Gordon Hayward SF/PF  6’8″ 200 lbs
mynbadraft.com- Avery Bradley 6-3 / 185 lbs SG
hoopshype- Xav Henry 6-6 SG

Reklama