17. Hustle and bustle

hustleandbustle1. Cleveland mają nadzieje, że jak nadejdą play-offy, Ilgauskas w końcu przestanie być notorycznie kontuzjowany. W tym sezonie opuścił już kilka spotkań z powodu skręconej kostki, w ostatnim spotkaniu z Phoenix złamał sobie nos na łokciu Shaqa, a w zeszłym tygodniu w meczu przeciwko Knicksom, Al Harrington wybił mu kciuka lewej ręki. Zydrunas był wtedy strasznie zdziwiony, że sędziowie nie odgwizdali faulu. „Powiedzieli, że dłoń była częścią piłki” – wspomina litewski center. „Nie zgodziłem się. Powiedziałem, że dłoń jest częścią mojej ręki.”

2. Steve Novak, o którym ostatnio było głośno przez game winnera w meczu z New Jersey, w ogóle może pochwalić się całkiem niezłą skutecznością za trzy. W meczu z Waszyngtonem trafił w sumie 6 na 10 trójek, a w ostatnich czterech meczach trafił 21 z 34 rzutów za trzy. Jak popatrzymy na cały ostatni miesiąc jego gry zobaczymy, że trafił 77 ze 171 trójek (45%). Al Thornton powiedział: „Novak jest jak gra video. Patrzenie na jego rzuty to prawdziwa przyjemność i aż się dziwię, że tak często zostawiają go bez krycia.”

3. Vince Carter wyprzedził Jeffersona i stał się drugim strzelcem w historii Nets ustępując tylko Buckowi Williamsowi.

4. Cleveland wywiesili banner upamiętniający wygranie Central Division bez żadnych dodatkowych uroczystości. „To było naprawdę miłe, ale nasze cele sięgają wyzej. Ostatni raz wygraliśmy dywizję 33 lata temu… czyli długo przed tym zanim się urodziłem. Myślę, ze możemy być z tego dumni, ale musimy skupić się na ważniejszych celach.” – powiedział James.

5. Z kolei w Bostonie nie było żadnego wywieszania. „Może w innych halach lubią się dowartościować, ale my wieszamy tylko bannery, które coś znaczą.” – skwitował Pierce.

6. Dwight Howard zanotował mecze z 15 zbiórkami i 5 blokami aż 10 razy w tym sezonie. Co ciekawe, pozostali zawodnicy z NBA dokonali tego zaledwie 4 razy.

7. Dirk Nowitzki zdobył co najmniej 20 punktów w 12 meczach z rzędu, co jest najdłuższą obecnie trwającą serią w lidze.

8. Chris Paul aż czterokrotnie miał mecze w których zdobywał minimum 25 punktów, 10 asyst oraz 5 przechwytów. Z pozostałych zawodników w lidze, udało się tylko tylko raz Nate’owi Robinsonowi.

9. Po zdobyciu 13 punktów we wczorajszym meczu z Wizzards, Shaq wyprzedził Mosesa Malone’a na liście najlepszych strzelców wszech czasów i zajmuje już 5 miejsce z 27,441 punktów. Czwarty na liście Chamberlain wydaje się być poza zasięgiem Kaktusa(31,419).

10. Seria celnych osobistych z rzędu w wykonaniu Ray’a Allena zakończyła się wczoraj na 57 (na 2:41 przed końcem 3 kwarty). Obrońca Celtów trafił 129 z ostatnio wykonywanych 131 osobistych.

11. Eddie House w ostatnich 27 meczach rzuca za trzy z 56% skutecznością (60-108).

12. Spurs wygrali 103 ze 106 ostatnich meczów, kiedy ich przeciwnicy zdobywali 80 lub mniej punktów.

Złotouści – wersja retro – Poprzypominajmy sobie, jak to kiedyś było.

Sezon 1993-94

13. Dziwne kontuzje Scotta Williamsa: opuścił 4 dni treningów z powodu kontuzji ramienia, której nabawił się grając w kręgle z kolegami z drużyny. Parę tygodni później nabawił się kontuzji pleców, kiedy podnosił telewizor, który kupił na wyprzedaży. Potem, w czasie rozgrzewki, naciągnął mięsień pod kolanem i może nie zagrać już do końca sezonu.

14. Managerowie niektórych klubów zwrócili uwagę na jedną klauzulę, która była zawarta w kontraktach zawodników. Według niej, kluby miały dalej płacić wynagrodzenie zawodnikom, którzy popełnili samobójstwo.

15. Trener San Antonio John Lucas podszedł do zafarbowanego na rudo Dennisa Rodmana i wręczył mu banknot 100 dolarowy. „Masz, zafarbuj się na inny kolor. Jesteś gówno wart jako rudzielec.” Dennis od tego momentu zaczął farbować się albo na ciemny fiolet, albo na granatowo. Ten sam trener powiedział później w jednym z wywiadów: „Dennis nie jest tak szalony, na jakiego wygląda. Bez problemów zostawiłbym z nim swoje dzieci.”

16. Podczas meczu z Clippersami, trener Bostonu Chris Ford krzyczał do swoich zawodników podczas jednego z time-outów: „Czy któryś z was się w końcu obudzi i zacznie grać? Wystarczy nam tylko jeden.”

17. Za jaką wypowiedź Ron Harper został ukarany grzywną 48,780 dolarów?
„Czuję się jak więzień, który odbywa wyrok. Za jakieś 65 albo 70 wyjdę na wolność za dobre sprawowanie”. Władzie Clipers zawiesiły go wtedy na jeden mecz. A po sezonie faktycznie wyszedł na wolność i został wolnym agentem.

Reklama

3 myśli w temacie “17. Hustle and bustle

  1. Wystarczy powiadomienie na mail które bardzo ułatwia życie 🙂

    Ad. 5 Świetna wypowiedź. Bardzo „amerykańska”.

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.