10. Hustle and bustle

hustleandbustle1. Kyrylo Fesenko, center Utah Jazz, który aktualnie gra w D-League w barwach Utah Flash, nie miał szczęścia przy ostatnim meczu, na którym miał się pojawić Jerry Sloan. Mimo, że do hali jedzie się zaledwie 30 minut, trener Utah zapytany czy był oglądać młodego środkowego odpowiedział: „Nie, nie byłem. Padał śnieg i o wiele bardziej wolałem relaksować się przy kominku.” Skoro tak, to na pewno musiał oglądać spotkanie Lakersów z Hornets, bo z tymi drugimi mieli się zmierzyć nastepnego wieczora. „Nie, meczu również nie oglądałem, ale słyszałem, że Hornets dostali ostre lanie.”

2. Tracy McGrady nie jest zadowolony z tego, że w głosowaniu do weekendu gwiazd zajmuje dopiero drugie miejsce wśród obrońców na zachodzie. „To jest bardzo frustrujące. Myślisz sobie, że przez 7-8 lat będziesz w czołówce, wśród elity, a nagle nadchodzi wielkie rozczarowanie. Czuję się bardzo zniesmaczony tym, że ludzie uważają mnie za średniaka i skreślają z powodu słabszego sezonu.”

3. Pod koniec meczu z Portland w ubiegłym tygodniu, speaker Lakersów po raz pierwszy w historii przeczytał wyniki pozostałych, zakończonych już spotkań. Można więc odnieść wrażenie, że porażki Cavs i Bostonu w tej kolejce nie były wyłącznie dziełem przypadku. Po przeczytaniu wyniku Celtów, kibice zaśpiewali chórem: „Boston sucks”.

4. Kenyon Martin trafił pierwszych 10 z 17 trójek w tym sezonie (58%). W poprzednim rzucał za trzy z 20% skutecznością.

5. Bezpośredni pojedynek dwóch rozgrywających: Derona Williamsa i Chrisa Paula wynosi teraz 9-2 dla tego pierwszego, po ostatniej wygranej Utah z Nowym Orleanem.

6. Ostatni raz, kiedy Cleveland mieli najlepszy bilans w lidze miał miejsce 21 marca 1989, kiedy Cavs legitymowali się 48 wygranymi przy 17 porażkach.

7. W ubiegłym tygodniu, Antawn Jamison dołączył do Tima Duncana, Shaqa, Garnetta, Juwana Howarda, Rasheeda Wallace’a, Jasona Kidda i Dirka Nowitzkiego, którzy jako jedyni nadal grający zawodnicy przekroczyli barierę 14000 punktów i 6000 zbiórek.

8. Charlotte zdobyli 100 lub więcej punktó w 6 z 12 spotkań odkąd do klubu dołączył Boris Diaw. Przed tem, udało im się to ledwie 5 razy w 23 meczach.

9. Minnesota nie przegrała jeszcze meczu w nowym roku (bilans 5-0). W Do grudnia, T’Wolves mieli bilans 6-25. Pięc wygranych z rzędu to ich najdłuższa seria od 2 grudnia 2005 roku.

10. W meczu z Atlantą, gracze Orlando rzucili 48 punktów, a do przerwy prowadzili 71-33. To był trzeci taki przypadek w tym sezonie, że drużyna zdobyła dwa razy więcej punktów od przeciwników w pierwszej połowie.

11. Po wygranej z Bostonem, Cavs zostali 10 drużyną w historii ligi, której udało się wygrać 19 pierwszych spotkań z rzedu we własnej hali.W meczu tym LeBron zdobył 38 punktów i po 17 meczach z Bostonem w karierze zdobywa ich średnio 30,7. Michael Jordan w swojej karierze przeciwko Bostonowi rzucał średnio 30,2 punktów.

12. Boston mają bilans 26-1 kiedy zdobywają więcej niż 90 punktów oraz 3-8, kiedy nie przekraczają tej granicy.

Reklama